DGW BIP DGW
AKTUALNOŚCI
Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.
19.04.2018
Jesteśmy dumni wiedząc czym jest Dowództwo Garnizonu Warszawa i jaką rolę odgrywa w strukturach obronnych państwa – powiedział gen. bryg. Robert Głąb witając gości podczas święta stołecznego garnizonu z udziałem prezydenta RP oraz ministra ON.

Dowódca przypomniał też, że po zwycięskiej bitwie warszawskiej rozgrywanej między 17 a 18 kwietnia 1794 r., podczas insurekcji kościuszkowskiej, powołano do życia pierwszą oficjalną polską władzę wojskową stolicy. Dziś Dowództwo Garnizonu Warszawa to żołnierze i pracownicy jednostek o zróżnicowanej wielkości i wyposażeniu, ale także charakterze realizowanych zadań – dodał gen. bryg. Głąb.
 

 
Tegoroczne święto DGW rozpoczęła msza święta, celebrowana przez bp gen. bryg. Józefa Guzdka w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Msza w Katedrze Polowej WP >>>
 
Uroczystość na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, a hymn państwowy odegrała Orkiestra Reprezentacyjna WP.
 

 
Obecny na ceremonii Mariusz Błaszczak wraz z gen. bryg. Robertem Głąbem  uhonorowali wyróżniających się żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej odznaczeniami resortowymi.
 

 
Dowódca Garnizonu Warszawa wręczył również proporzec Honorowy „Przodujący pododdział DGW” kpt. Jolancie Milewskiej dowódcy 3 Kompanii Ochrony z podległego DGW Pułku Ochrony.
 

 
Tradycja stania na straży Warszawy, to także tradycja stania na straży Rzeczypospolitej – przypomniał zebranym prezydent Andrzej Duda. To miejsce niezwykle zaszczytne. Nie wszystkie polskie formacje, nie wszystkie polskie jednostki wojskowe mają ten zaszczyt, aby móc obchodzić swoje święto w tym właśnie miejscu, na tym placu, w cieni Grobu Nieznanego Żołnierza - dodał prezydent.
 
 
Minister Błaszczak podziękował za służbę i pracę żołnierzom i pracownikom Dowództwa Garnizonu Warszawa oraz pogratulował wyróżnionym. Chciałbym też podziękować państwa najbliższym – zwrócił się do żołnierzy minister ON. Za wsparcie, którego udzielają Wam na co dzień - dodał.
 
 
Po wystąpieniach, gen. bryg. Robert Głąb wraz z delegacją Dowództwa Garnizonu Warszawa, złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
 
 
 
Na zakończenie uroczystości goście honorowi – prezydent Andrzej Duda i Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej otrzymali od dowódcy Garnizonu Warszawa Odznaki Pamiątkowe DGW oraz wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

Uroczystość na Placu Piłsudskiego >>>
 
Złożenie kwiatów - Powązki >>>
 
Koncert z okazji święta DGW >>> 


Klub DGW Dla szkół
Linki społecznościowe DGW na facebook DGW na Instagram DGW na YouTube DGW na flicr DGW na Twitter